V letu 2015 je izšla integralna izdaja Butalcev v zbirki Kondor. Odločili smo se, da jo damo bogato ilustrirati Petru Škerlu, enemu izmed najboljših slovenskih ilustratorjev, in jo tako ponudimo širšemu krogu bralcev, tudi otrokom in mladostnikom. Butalci so zimzelena knjiga, vračajo se kakor pomlad in nas razveseljujejo, ne da bi se spraševali, zakaj in kako. Ob Butalcih odraščamo, zorimo in se staramo. Knjiga pa se ne stara! Fran Milčinski je pet zgodb o Butalcih prvič objavil v zbirki kratke proze Tolovaj Mataj leta 1917. Prva knjižna izdaja je bila leta 1949 – a knjiga je še vedno enako žmohtna. Besedilo Butalcev je brezčasno priljubljeno in trdoživo kljubuje zobu časa. Butalci spadajo med klasične besedne umetnine – zato lahko hkrati nagovarjajo otroke in odrasle – so ostra satira o delovanju slabo utečenega državnega aparata. Ilustrirana izdaja bo obogatila slovensko knjižno pokrajino.