TEHNIŠKI DANV ponedeljek, 10. 11. 2014, je imel 5.b tehniški dan. To je že bil drugi tehniški dan. Vsi smo se zbrali v likovni učilnici. Učitelj Miha Potočar nam je pokazal par fotografij, kako so prejšnji otroci delali zmaja. Iz table smo prepisali navodila, pripomočke in mere. Ko smo hoteli začeti z delom, je zazvonil drugi šolski zvonec,saj smo potrebovali čas, da vse prepišemo. Odšli smo na malico. Po malici se je končno začelo delo. Iz naravoslovne škatle smo vzeli vrvico, lepilni trak in folijo. Če smo doma imeli malo pilo za les ali vrvico, smo ju lahko prinesli. Najprej smo mali letvici označili sredino, potem pa na veliki označili isto dolžino. Letvice nam je dal učitelj. Ko smo to naredili, smo na obe letvici na koncu od roba izmerili en centimeter in to označili. Potem smo vzeli pilo in zarezali na vse konce. Tako se nam vrvice niso premikati. Tam, ko smo izmerili sredino (mali letvici), smo ju z veliko letvico zvezali, da je nastal velik križ. Vzeli smo še več vrvice in jo dali okrog, da nam je prišla oblika romba.
Zdaj je že zgledal bolj kot zmaj. Raztegnili smo folijo in ga obrisali, a pri tem smo mogli od roba odmeriti 3 centimetre. To smo potem izrezali. Pomagali smo si drug drugemu. No, zmaj je bil že skoraj končan. Manjkal je samo še rep in vrvica za spuščanje. Rep smo naredili iz vrvice in folije. Tako smo dobili rep. Vrvico smo navezali na en konec letvice in na drug. Na zgornjo letvico smo naredili vozel in s prejšnjo prevezali skupaj. Veliko jo je moralo še ostati. Tisti, ki so naredili prej, so lahko naredili še vetrokaz. Spet je zazvonil zvonec, samo da tokrat je bila zadnja ura. Stekli smo v garderobo, se preobuli, oblekli jakne ali jopice in z zmaji odhiteli na igrišče. Poskusili smo in nekaterim je uspelo drugim malo manj. Ujel nas je dež, zmaje smo si dali nad glave in odhiteli v razred. Tam nam je učitelj pokazal fotografije, ki jih je posnel med tem, ko smo mi delali in spuščali zmaje. To je bil konec tehniškega dne. Bilo je zelo zabavno.

Patricija Može, 5. b