Učenci 6. a razreda bodo imeli v četrtek, 11. 12. 2014, sistematski zdravstveni pregled v Dispanzerju za šolske otroke in mladino v Novem mestu. Ob pregledu bo medicinska sestra pripravila otroka na pregled pri zdravnici (merjenje telesne mase in višine, kontrola vida, merjenje krvnega pritiska, kontrola barvnega vida), sledi pregled pri zdravnici.

Deklice, ki bodo imeli podpisano soglasje o cepljenju proti okužbam s humanimi virusi papilona (HPV), bodo tudi cepljene. Cepljenje ni obvezno, je pa priporočljivo. Starši deklic, morajo vrniti izjavo o privolitvi, ki bo shranjena v zdravstvenem kartonu deklice.

V primeru, da se starši niso odločili za cepljenje hčerke, naj deklice OBVEZNO prinesejo s seboj na sistematski pregled podpisano IZJAVO STARŠEV.

Učenci morajo imeti s seboj kartico zdravstvenega zavarovanja. Dekleta, ki se bodo cepila pa morajo imeti tudi cepilno knjižico in izpolnjeno izjavo.
Odhod avtobusa bo ob 7.30. Po končanem pregledu se bodo učenci vrnili v šolo. Strošek prevoza je 5 €.