NAŠA PRVA MOBILNOST ERASMUS+ NA SICILIJO

Javljamo se vam z naše prve mobilnosti. Danes popoldne smo učenke Barbara, Ema, Maja in Pika, učiteljica Rosana in pedagoginja Helena prispele na Sicilijo. Na letališču so nas pričakali naši gostitelji- družine in učitelji, s katerimi bomo preživeli prihajajoč teden. Prvi vtisi s Sicilije so zelo barviti, temperature so za nas skoraj poletne ( +15° C), mesti Palermo in Bagheria, kjer smo nastanjeni pa sta nostalgično sredozemski, polni starih vil, gostega prometa in turističnega vrveža. Jutri bomo obiskali našo partnersko šolo, kjer bomo predstavili OŠ Dolenjske Toplice in dejavnosti, ki smo jih izvedli v okviru projekta Young Enterprising Europeans (Mladi podjetni Evropejci)  ter se srečali z učenci partnerskih šol iz Italije, Grčije, Poljske in Hrvaške.

sicilija 1sicilja 2