Danes smo se zbudili ob osmih zjutraj. Jedli smo hrenovke za zajtrk. Ob pol devetih smo odšli v šolo. Pouk se je začel petnajst do devetih. Ta dan je na šoli potekala tudi čistilna akcija, zato učenci niso imeli pouka. Najprej smo se odpravili v plesno dvorano. Vsak učenec je izžrebal številko. Tako smo se razdelili v skupine za delavnice. Ena skupina je izdelovala posodice iz gline, druga je vadila gledališko igro, tretja je izdelovala kreme, četrta pa je delala na vrtu. Po končanih delavnicah smo se odpravili v razrede, kjer smo imeli učne ure o podjetništvu. Učenci smo bili med seboj pomešani. Ure so izvajale učiteljice iz vseh partnerskih šol. Naučili smo se kako izdelati reklamo, kako računalniško izdelati logotip, kako poiskati svojo podjetniško idejo. Pri eni uri so se učenci igrali podjetniško igro. Po končanem delu smo se odpravili domov. Ko smo prišli domov, smo z družino pri kateri bivam takoj odšli v mesto. Odšli smo na kosilo k Jakovi mami v restavracijo. Jaz sem naročil pomfri, Jakov pa hamburger. Ko smo se najedli, nama je Jakov oče razkazal mesto. Povedal mi je, da je bilo v Vinkovcih med vojno polno granat in porušenih stavb. Po ogledu smo se odpravili domov. Doma smo igrali Super Mario in se družili z ostalimi.

Jan Mavsar, 9. b