Žival prinese v hišo veselje pa tudi skrb in odgovornost. Tu priskoči na pomoč čudežna bolha Megi, ki o živalih zelo veliko ve in jim zna poiskati prave lastnike. Čisto na koncu dobi besedo še veterinarka, ki o vsaki živali pove marsikaj zanimivega in koristnega.
Megi praznuje 100. rojstni dan in začne delati v živalskem zavetišču. Tam spozna žalostno zapuščeno muco Živko in pogumnega mačka Marka. Kako močno je njuno prijateljstvo? Bosta našla lastnike, kjer bosta lahko živela skupaj?
Desa Muck je za zbirko Anica dobila Levstikovo nagrado in kar petkrat priznanje Moja najljubša knjiga. Čudežna bolha Megi je njena druga zbirka za otroke. Namenjena je otrokom od petega leta dalje in njihovim staršem.