V torek, 6. 10. 2020, bodo imeli učenci 9. razreda kulturni dan Po poteh prvih zapiskov v  okviru Dnevov evropske kulturne dediščine. V šolo naj pridejo s šolskim avtobusom. Z avtobusom se bodo ob 8.20 odpeljali do Muljave, kjer si bodo ogledali rojstno hišo in muzej prvega slovenskega romanopisca Josipa Jurčiča. Pot bodo nadaljevali v Stično, kjer si bodo ogledali Muzej krščanstva na Slovenskem in prve zapiske, ki jih tam hranijo. Izvedli bodo kaligrafsko delavnico. Od tam se bodo odpeljali še v Rašico, kjer si bodo ogledali rojstno hišo očeta slovenske književnosti in jezika, Primoža Trubarja. Tam bodo imeli še knjigoveško delavnico.  Domov se bodo vrnili približno ob 16. uri. S seboj naj imajo pisalo in podlago za pisanje. Šolsko malico bodo vzeli s seboj, doma pa naj zajtrkujejo. Kosila v šoli ta dan ne bo.

Za šolske dejavnosti izven šole veljajo pravila Šolskega reda.

Za vožnjo z avtobusom in izvedbo dejavnosti so obvezne maske.