V torek, 8. septembra 2015, bodo imeli učenci 9. razreda kulturni dan – Po poteh prvih zapiskov. V šolo naj pridejo s šolskim avtobusom. Z avtobusom se bodo ob 8.20 odpeljali do Stične, kjer si bodo ogledali Muzej krščanstva na Slovenskem in prve zapiske, ki jih tam hranijo. Prikazali jim bodo tudi diaprojekcijo.

Od tam se bodo odpeljali v Rašico, kjer si bodo ogledali rojstno hišo očeta slovenske književnosti in jezika, Primoža Trubarja. Tam bodo imeli tudi knjigoveško delavnico. Nato bodo odšli še na Turjaški grad. Domov se bodo vrnili ob približno 16.00. S seboj naj imajo pisalo in podlago za pisanje. Šolsko malico bodo vzeli s seboj. Vstopnine in prevoz boste plačali s položnico (približno 21,00 €).