Po koncu srednje šole sva si s fantom privoščila počitnice brez staršev. Seveda mi starši niso dovolili, zato sem se z najboljšo prijateljico dogovorila, da bom dva tedna pri njej, a v resnici bova s fantom na morju. Napočil je začetek tedna, ko sva se odpravljava na morje. Počutila sem se umazano, saj sem lagala staršem, a me je moj fant tolažil in mi govoril, da me ima rad in da teh počitnic nikoli ne bom pozabila. Ko sva prispela v hotel, me je klicala Maša, najboljša prijateljica, ki mi je pomaga zakriti izlet s fantom. Vsa je bila iz sebe, saj so klicali moji starši. Povedala sem ji, naj se znajde. Naj pove mamici da uživava. Naročila sem ji, naj slike, ki sva jih posneli že prej, vsak dan pošilja mojim staršem. S fantom sva odšla na plažo, kjer smo bili z družino lansko leto. Bila je lepša, saj sem bila z njim. Drugi dan me je presenetil z zaroko. Na dan so prišle solze sreče. Preden sem privolila, mu je škatlica s prstanom padla v vodo. Hitro je skočil za njo. Ko je prišel iz vode, so mu vsi ploskali, videla pa sem tudi eno punco, ki je jokala, a ne vem zakaj. Prstan je bil tako lep. Gotovo je stal celo premoženje. Seveda sem rekla DA. Kdo pa ne bi. Zvečer sva šla na romantično večerjo, kot se za novo zaročene spodobi. Rekel je, da gre na WC. Čakala sem ga in čakala. Ni ga bilo deset minut, zato sem se odločila, da ga poiščem. Tudi če bi bilo treba iti v moško stranišče. Videla sem ga z drugo. To je bilo tisto dekle, ki je jokalo na zaroki. Z solznim obrazom sem ga udarila po obrazu, ga slikala z drugo, šla v hotel, pospravila prtljago in se z avtobusom odpeljala domov. Doma so me lepo sprejeli, ker so že ugotovili, kaj se je zgodilo. Hitro sem stekla v svojo sobo, se zaklenila, zarinila glavo v vzglavnik in jokala, jokala in jokala. Porabila sem kar šest paketov robčkov. Mama je v skrbeh stekla za mano in se skozi vrata poskušala pogovoriti z mano. A zaman. Poklicala je Mašo, ki je bila zadnje upanje. Odprla sem ji vrata, jo spustila noter in znova zaklenila. Sedli sva na posteljo in se temeljito pogovorili o tem. Izdala so me vsa čustva. Odločila sem se, da se mu bom maščevala. Napisala sem mu grozno pismo, v katerem sem mu napisala marsikaj grdega. V pismo pa sem dala tudi razbit prstan, ki sem ga stolkla s kladivom. Sliko, ki sem jo posnela tistega groznega večera, sem objavila na splet, na fb in jih nalepila na vse omarice in oglasne deske v šoli. Kot opozorilo sem vsem dekletom napisala, naj ne hodijo z njim, saj je kreten. Naslednji dan sem šla po nakupih. Pred trgovino sem videla njegov avto. Razbila sem mu vsa okna na avtu. Naslednji mesec je bil dobrodelni koncert za mamico samohranilko s šestimi otroki, ki je imela podobno zgodbo kot jaz. Za pomoč sem prosila vsa dekleta, ki so kdaj hodila s tem kretenom. Skupaj smo napisali zelo grobo pesem. V pisanje smo vložile sva naša čustva. Priča izpeljane pesmi je bil tudi kreten, ki jo je hitro pobrisal. Za to pesem smo dobile dvojne prispevke. Kreten si ni upal v šolo in ne ven. Ni se pokazal mami in tudi očetu ne. Bila sem tako vesela. Ne morem vam opisati tega občutka. Dobila sem veliko energije za novo življenje. Čez par let sem dobila novega fanta in se z njim srečno poročila. Na poroki sem ga presenetila. Povedala sem mu, da dobiva dvojčka. Bil je tako srečen. Čeprav še ni bilo videti trebuščka, se je vsak dan pogovarjal vsaj eno uro s fantkom in drugo uro s punčko. Bila sva tako srečna. Kmalu sta se rodila Tina in Tonček. Zelo hitro sta zrasla. Bili smo najsrečnejša družina na celem svetu.

Nika Nardin, 7. b