V soboto smo se prvič zbudili vsak pri svoji družini oz. gostiteljih. Družine zelo lepo skrbijo za nas in nas razvajajo s hrano, obiski in pozornostjo. Ta vikend je v Vinkovcih tradicionalni Sejem zdravja. Imajo veliko stojnic, kjer razstavljajo lokalni proizvajalci kozmetike, obutve in zdrave prehrane. Lahko smo si ogledali tudi predstavitve športnih dejavnosti, sedeli na masažnih stolih ali si izmerili količino sladkorja v krvi. Predlagali so nam tudi vitamine, ki nam primanjkujejo. Tudi naš projekt Erasmus + je imel svojo stojnico. Učenci smo bili razdeljeni po parih in vsak par je nekaj časa dežural in prodajal na stojnici. Na njej smo prodajali izdelke, ki smo jih šole prinesle s sabo: slovenske sadike, milnike in mila, italijanske marmelade, hrvaške majice, poljske zeliščne piškote in grške začimbe. Ves denar je šel v dobrodelne namene. Namenili smo jih Rdečemu križu, ki pomaga družinam na tem območju. Po končanem aktivnem sodelovanju na skupni stojnici, smo se s svojimi gostitelji odpravili na ogled mesta ali pa počeli druge zanimive stvari. Medtem pa so učitelji poslušali predavanja o inkluziji otrok v šolski sistem, prehodu učencev iz razredne na predmetno stopnjo, knjižnični vzgoji ter predstavitvi posameznih šol v projektu Erasmus+. Dan smo vsi zaključili utrujeni, a zadovoljni.

Nika Nardin, 9. b