Na pot smo se odpravili že zjutraj, naš avtobus je bil založen s sadikami in z izdelki, ki predstavljajo naše šolsko podjetje Sledi naravi (Follow the Nature). Pot po panonski ravnici je ob petju in zabavi hitro minila. Tudi na prehodu meje nismo kaj dolgo čakali. Tako smo v Vinkovce na Hrvaškem prispeli v popoldanskih urah. Pred šolo, ki je naša partnerica v projektu, so nas pričakali učitelji in družine, ki gostijo naše učence. Učenci so odšli z družinami na njihove domove, učitelji pa smo odšli v hotel. V popoldanskem času so se učenci namestili pri družinah in spoznavali novo okolje, učitelji pa smo se udeležili prireditve »Zlatna jabuka«, kjer so se predstavili najboljši kuharji Hrvaške. Večer je bil kulinarično in kulturno zelo barvit. Jutri nas čaka obisk sejma, kjer bomo predstavljali svoja šolska podjetja in prodajali izdelke.