Danes je minil naš drugi dan na Siciliji. Dopoldne smo se zbrali v večnamenskem prostoru na naši gostujoči šoli Scoula Secondaria G. Carducci Bagheria. Najprej so se nam predstavili in nas toplo sprejeli učenci in učitelji gostujoče šole s kratkim kulturnim programom. Na kratko so nam predstavili Sicilijo in njene znamenitosti. Sledile so predstavitve ostalih šol iz drugih držav. Tako so se nam (poleg italijanske) predstavile še grška, hrvaška in poljska šola. Vsaka od šol je predstavila tudi svoje delo in dejavnosti v okviru projekta Erasmus+. Seveda smo se predstavile tudi me, učiteljica Rosana pa je razložila nekaj o našem dosedanjem delu in izdelkih ter zavrtela kratek filmček z naslovom: »Kako izdelati milo?« Po predstavitvah so nam pripravili zelo bogato pogostitev. Pokusili smo lahko tudi limonino marmelado, ki so jo pripravili učenci in učitelji gostujoče šole. Vsaka od nas (Ema, Pika, Maja in Barbara) spi pri družini ene od učenk te šole. Pridružile smo se jim pri pouku in poklepetale z njihovimi sošolkami in sošolci. Tako smo spoznale njihovo šolo in sošolce. Popoldne smo preživele z gostujočimi družinami. Ugotovile smo, da je angleščina zelo uporaben jezik, saj ga tu nujno potrebujemo za sporazumevanje z družinami.

Barbara Bučar, 9. a

erasmus drugi danerasmus drugi dan 1