Dolenjske Toplice, 4. 12. 2020

Drage učenke in učenci, spoštovani starši!

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je osnovnim šolam danes sporočilo, da je zaradi še vedno zelo slabih epidemioloških razmer v državi Vlada RS dne 3. 12. 2020 sprejela odločitev o podaljšanju trenutno veljavnih ukrepov, kar pomeni, da do nadaljnjega nadaljujemo s poukom na daljavo za vse učence.

Tudi vrtci še naprej delujejo v zmanjšanem obsegu, ki zagotavlja nujno varstvo za otroke, katerih starši so zaposleni in varstva ne morejo zagotoviti na drug način, če tako odloči župan občine, kjer vrtec izvaja dejavnost.

Ministrstvo pa je skladno z odločitvijo vlade napovedalo, da je pripravljen načrt sproščanja ukrepov za zajezitev in obvladovanje epidemije nalezljive bolezni COVID-19, ki predvideva, da se bodo učenci in dijaki v šole vračali postopoma in v treh fazah

1. faza – oranžna: v oranžni fazi umirjanja (manj kot 1000 okužb/1000 hospitaliziranih bolnikov s COVID-19) se predvideva odprtje vrtcev in šol za 1. triletje ter osnovnih šol s prilagojenim programom in zavodov za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami. Sprostile se bodo lahko tudi športne aktivnosti na prostem.

2. faza – rumena: v rumeni fazi umirjanja (manj kot 600 okužb/500 hospitaliziranih bolnikov s COVID-19) se osnovne šole odprejo v celoti. V šole se vrnejo tudi zaključni letniki srednjih šol.

3. faza – zelena: v zeleni fazi umirjanja (manj kot 300 okužb) se odpravijo vse omejitve na področju vzgoje in izobraževanja ter športnih dejavnosti.

Pomembna je tudi informacija ministrstva, da se bo doseganje kriterijev za sproščanje ukrepov po fazah spremljalo na dnevni ravni. Ko bodo kriteriji doseženi, bodo predvideni ukrepi posamezne faze stopili v veljavo takoj naslednji dan po ugotovitvi.

Prosimo vas, da spremljate objave v medijih in šolsko spletno stran, kjer vas bomo obveščali o vseh spremembah organizacije dela na šoli.

Prevzem toplih obrokov na šoli bo nemoteno potekal tudi vnaprej.

Ostanite zdravi vi in vaši najbližji.

ravnateljica Andreja Koščak, prof.