12. in 13. oktobra ter 19. in 20. oktobra 2018 bo na Ekonomski šoli Novo mesto in v Kulturno kongresnem centru Dolenjske Toplice potekal podjetniški projekt Z ustvarjalnostjo in inovativnostjo do podjetnosti (ZUIP), ki ga v okviru programa Mladim se dogaja organizira SPIRIT Slovenija, javna agencija, v sodelovanju s konzorcijem Ekonomske šole Novo mesto, OŠ Stopiče, OŠ Dolenjske Toplice, OŠ Vavta vas ter Razvojnim centrom Novo mesto. V štirih dneh bodo dijaki in učenci reševali podjetniški izziv, ki ga bo dal Razvojni center Novo mesto. Na projekt ZUIP se je prijavilo 8 učencev naše šole.

Šola bo za prvo srečanje, ki bo jutri, 12. 10. 2018, organizirala šolski prevoz. Izpred šole bo avtobus odpeljal ob 15.30 uri, iz mesta pa se bodo vračali po končanih dejavnostih, predvidoma ob 19.00.

V soboto, 13. 10. 2018, bodo delavnice potekale v KKC Dolenjske Toplice. Pred vhodom v KKC se zberejo ob 7.50.