Vsi zaspani smo 6. 2. 2020 prišli na preduro pred tehničnim dnevom (pred katerim naj ne bi bilo predur) pričakujoči dolgočasnega pogovora z novinarko lokalnega časopisa. Kar pa se je izkazalo za napačno, saj si niti približno nismo predstavljali da ima gospa, ki je urednica portala žurnal24, bila pa je tudi urednica oddaje Svet na Kanalu A. Predstavljali smo si predavanje o zastarelih novinarskih metodah pridobivanja informacij in pisanja novic, vendar smo dobili odgovore na kar nekaj (sodobnih) vprašanj. S tem nisem mislil nikogar užaliti, vendar načeloma nimamo ravno najbolj optimističnih pričakovanj za predure. No, šalo ob stran. Res smo se veliko naučili o novinarskem poklicu, lažnih novicah in tudi poslovanju radijskih, televizijskih in hiš različnih portalov. Izvedeli smo tudi veliko o novinarski sceni na Slovenskem ter primerjali televizijo in spletne portale. Ta predura je bila res nepričakovano zanimiv začetek dneva.

Marko Topić, 9. b