V soboto, 25. X. 2011, smo imeli nadarjeni učenci šestih razredov sobotno šolo. Dogovorili smo se, kaj bomo delali in učiteljici Miroslava Hrovat  in Jožica Erjavec sta nam povedali, da bomo šli en krog okoli Dolenjskih Toplic. Ogledovali si bomo, kako ekološki so naši prebivalci.
Ustavili smo se na devetih mestih, si ogledali ekološke otoke ter več zabojnikov za biološke odpadke. Na list smo si zapisali točke, kjer smo se ustavili, poleg pa naše pripombe in pohvale. Opazili smo nekaj nepravilnosti: vrečko v bioloških odpadkih, posodo od barve v embalaži, čeprav na zabojnikih piše, kaj sodi vanje.
Kljub temu pa mo opazili tudi nekaj lepega, in sicer lepo urejeno okolico ob ekoloških otokih, kar nam je bilo všeč.Ko smo vse popisali, smo se vrnili v šolo, kjer smo naredili plakate.
Imeli smo se lepo, saj smo se med potjo pogovarjali in naredili nekaj dobrega.

Valentina Umek, 6. a