PRVI ŠOLSKI DAN1.september 2015 se je pri nas začel že zelo zgodaj zjutraj. Od vsakodnevne jutranje rutine je bilo to jutro drugačno. No, končno je bila ura 8.45 in sva odšla proti šoli.
Pred šolo sva se srečala s starši in prijatelji iz vrtca in z novimi sošolci. Nato so nas povabili v jedilnico, kjer so nas že čakali učenci, ki so imeli v rokah »rumene rutice« oziroma rumene varnostne odsevnike okoli vratu. Po uvodnem pozdravnem govoru ravnateljice Maje Bobnar, nas je pozdravil in zaželel prvošolčkom vse najlepše v šoli tudi župan Jože Muhič. Šolski policist. Jan Zavodnik je prvošolce spomnil na varno hojo v prometu in uporabo otroških varnostnih sedežev in varnostnih pasov v avtomobilu. Predstavil jim je uporabo in namen rumenih varnostnih odsevnikov, ki so jih tistega dne dobili.
Nato je postalo zanimivo; učiteljica je poklicala bodočega prvošolca, ta je prišel do učiteljice, kjer mu je učenec iz 9. razreda podaril odsevno rutko in ga pospremil iz jedilnice v garderobo, nato v razred. Starši smo ponosno in za vzpodbudo s ploskanjem pospremili vsakega prvošolčka. Na koncu smo se jim v razredu pridružili tudi mi. Oni so že sedeli v krogu na stolih in se umirjeno pogovarjali, se smejali… Sledil je njihov uvodni pozdravček, pogovor, pravljica, risanje na vsebino pravljice. Čas je hitro minil, za konec so se prvošolci posladkali z sadno kupo.
Tako kot v mnogih družinah, je tudi pri nas bil ta dan zelo pomemben, da je bil še popolnejši smo ga izpolnili še z obiskom bazena.
Najlepša HVALA vsem, ki ste se potrudili in prispevali delček svoje malenkosti in ste za naše prvošolčke pripravili lep sprejem, in da je prvi šolski dan minil v prijetnem vzdušju.
Irena Pečnik, mamica prvošolčka