ŠOLSKA SKUPNOST

Učenci se za uveljavljanje svojih pravic in interesov oddelčne skupnosti preko svojih predstavnikov povezujejo v skupnost učencev šole. Mentorja sta Gašper Štih in Katja Bučar.

Šolska skupnost izvaja naslednje naloge:

• zbira mnenja in predloge oddelčnih skupnosti, ki se nanašajo na program pouka, dneve dejavnosti, itd.,
  • spremlja uresničevanje pravic in dolžnosti učencev,
  • opozarja na kršitve le teh,
  • organizira šolske zbore
  • načrtuje in organizira skupne akcije,
  • predlaga izboljšave bivalnega okolja,
  • oblikuje predloge za pohvale, nagrade in priznanja učencem,
  • opravlja druge naloge, za katere se dogovorijo učenci.

ŠOLSKI PARLAMENT

• Šolski parlament je izvršilni organ šolske skupnosti. Sestavljajo ga učenci, ki jih izvoli skupnost učencev šole.
  • Sestavljajo ga predstavniki oziroma predsedniki oddelčnih skupnosti ali njihovi namestniki.
  • Šolski parlament šteje 9 članov – 4 člani z razredne stopnje in 5 članov s predmetne stopnje.
  • Člani parlamenta aktivno sodelujejo pri pripravi in izvedbi zborov šolske skupnosti in ostalih dejavnosti, ki jih izvaja skupnost učencev.
  • Šolski parlament se skliče najmanj dvakrat letno, na pobudo ravnateljice, mentorja ali članov šolskega parlamenta.

ZBORI ŠOLSKE SKUPNOSTI

• Organizirani so na začetku šolskega leta ter ob zaključku obeh ocenjevalnih
  • Ravnateljica na zborih predstavi učni uspeh posameznih oddelkov, podeli prehodni pokal za najuspešnejši oddelek na predmetni in razredni stopnji, ob koncu leta pa razglasi tudi najuspešnejše športnike in športni oddelek.
  • Posamezni učenci ali oddelki se lahko na zborih predstavijo s kulturnimi točkami.

TEKMOVANJE ZA NAJBOLJŠI ODDELEK

• Poteka po pravilniku, ločeno za razredno in predmetno stopnjo.
  • Tekmovanje vključuje: učni uspeh oddelka, aktivnost oddelka, rezultate zbiralne akcije starega papirja, pohvale ter vzgojne ukrepe in vzgojne opomine. Ob koncu šolskega leta pa še točkovanje tekmovanja v znanju na različnih področjih in ravneh.
  • Razglasitev najboljšega oddelka na razredni in predmetni stopnji je ob koncu šolskega leta.

SPREJEM V ŠOLSKO SKUPNOST

• Ob koncu prvega ocenjevalnega obdobja na prvem zboru šolske skupnosti izvedemo sprejem prvošolcev v šolsko skupnost.
  • Učencem pripravimo krajši kulturni program, kjer jim predstavimo življenje in delo naše šole, ob tej priložnosti pa jim izročimo tudi manjše darilo – majico z znakom šole (majico plačajo starši, natis pa šola).

DEŽURSTVA ODDELKOV

• Dežurstvo je mesečno.
  • V določenem mesecu se učenci z razrednikom organizirajo tako, da v sodelovanju s prijateljskim razredom čistijo okolico šole.

DEŽURSTVA POSAMEZNIKOV

• Na šoli je vsak dan dežuren učenec predmetne stopnje od 8.20 do 14.35, na razredni stopnji pa je učenec dežuren od 11.55 do 14.30.
  • Dežurni učenec ima mapo dežurnega učenca za dežuranje. V mapi so zapisane naloge dežurnega učenca, ki se jih mora držati.
  • Delo dežurnega učenca usmerjajo in kontrolirajo dežurni učitelji in mentorja šolske skupnosti (razredna stopnja – Katja Bučar, predmetna stopnja – Gašper Štih).

ZBIRALNE AKCIJE

• Izvedemo dve zbiralni akciji starega papirja – jesensko (oktobra) in pomladansko (aprila).
  • Akcija je tekmovalnega značaja, tekmujejo oddelčne skupnosti razredne in predmetne stopnje.
  • Pri akcijah sta prisotna mentorja šolske skupnosti, hišnika ter posamezni učenci 8. oz. 9. razredov.
  • Učenci in starši so seznanjeni z načinom zbiranja papirja. Na zbirno mesto prinesejo oz. pripeljejo star papir, ki je zvezan ali v škatlah. Na njih je označeno, kateremu oddelku je namenjen. Papir se stehta in rezultate vnese v tabelo oddelka.
  • Učenci devetih razredov namenijo denar, ki so ga zbrali s starim papirjem v obeh zbiralnih akcijah, za svojo valeto na koncu šolskega leta.
  • Učenci ostalih oddelkov namenijo denar, ki so ga zbrali s starim papirjem v prvi zbiralni akciji papirja, za oddelek. Denar, ki so ga zbrali učenci v spomladanski akciji papirja, pa je namenjen nakupu, izboljšavam šole za vse učence.

SODELOVANJE Z DRUŠTVO PRIJATELJEV MLADINE MOJCA, OBČINO, …

• V sklopu Tedna otroka v oktobru sodelujejo učenci šestega razreda na športnih igrah.
  • V sklopu Tednu otroka se srečajo prijateljski razredi.
  • Po dogovoru z občino izvedemo sestanek z županom.
  • Sodelujemo na otroškem parlamentu.
  • Organiziramo pustovanje.
(Skupno 1.264 obiskov, današnjih obiskov 1)