Smernice svetovalne službe
VERJEMI VASE, VEŠ, VSAKO BITJE JE SVET ZASE IN VSAK DAN SI SVOJO ZGODBO PIŠEŠ SAM.
VERJEMI VASE, ZAUPAJ, KO TI JE HUDO,
VSE KAR HOČEŠ, BILO JE V TEBI, JE IN BO. Šolska svetovalna delavka je Helena Arzenšek Krajačič. Otroci in starši se z njo prvič srečate ob vpisu v šolo. Skupaj z učiteljicami in vzgojiteljicami oblikuje oddelke prvega razreda. Otroke obišče že v vrtcu in tudi v prvem razredu . Spremlja vključevanje učencev v šolsko okolje ter njihov napredek ali morebitne težave med šolanjem. Vsa leta šolanja učencev na naši šoli spremlja različna področja in izvaja spodaj navedene dejavnosti.

Pri njej se lahko oglasite vsak dan v dopoldanskem času ali v času popoldanskih govorilnih ur, oziroma se predhodno najavite na razgovor.

OSNOVNE VRSTE DEJAVNOSTI ŠOLSKE SVETOVALNE SLUŽBE

• dejavnosti pomoči
  • razvojne in preventivne dejavnosti
  • dejavnosti načrtovanja in evalvacije.

PODROČJA DELA SVETOVALNE SLUŽBE V OSNOVNI ŠOLI

• delo z učenci
  • delo z učitelji
  • delo s starši