KULTURNI DNEVI 2021/2022

Kulturne dneve načrtuje in njihovo izvedbo koordinira aktiv učiteljev slovenščine. Kulturne dni izvajamo v obliki skupnih kulturnih dni. Razredi, ki imajo po predmetniku več kulturnih dni, si ogledajo lutkovno, gledališko, glasbeno ali filmsko predstavo.

V okviru kulturnih dni učenci spoznavajo različna jezikovna, družboslovna in umetnostna področja, naravne vrednote in vrednote človeške družbe ter jih med seboj povezujejo. V izvajanju kulturnih dni so učenci aktivni, dejavnosti načrtujejo ter sprejemajo, doživljajo in se izražajo. Navajajo se na sprejemanje in vrednotenje lastnega dela, dela sošolcev ter ostalih. S kulturnimi dnevi razvijajo ustvarjalnost, sposobnost dojemanja spoznanj družboslovnih ved in jezikoslovja, doživljanja umetniške besede, barv, oblik, zvoka in gibanja ter prepoznavanja, razumevanja in vrednotenja pokrajine in njenih sestavnih delov.

Programi posameznih dni dejavnosti so sestavni deli letnih delovnih načrtov strokovnih delavcev, ki so vodje posameznih dni dejavnosti.

RAZPORED KULTURNIH DNI V ŠOLSKEM LETU 2021/2022

razred   kulturni dnevi    datum izvedbe    vodja kulturnega dne  predvideni stroški
1. razred ogled lutkovne predstave po dogovoru Mojca Kranjc, prof. prevoz, vstopnina
pravljična ura v knjižnici Dolenjske Toplice oktober 2021 Mojca Kranjc, prof. /