Učenci izbirnega predmeta Šolsko novinarstvo smo se odločili, da bomo obiskali Radio Krka v Novem mestu. Zaradi lažjega prevoza v Novo mesto, smo se razdelili v dve skupini. V četrtek, 7.12.2017, se je ogleda udeležila prva skupina. Izpred šole smo se odpravili okoli 13.30.

Na radiu nas je prijazno sprejela Petra Majdič, ki je tudi vodila naš ogled radia po novih prostorih, ogledali pa smo si tudi studio, v katerega se seli radio Aktual studio D. Razložila nam je, kako poteka delo na radiu in imeli smo možnost, da smo si ogledali studio, kjer je potekal prenos v živo. Več o delu voditelja v živo nam je povedal Jure Zupančič, ki je bil tisti dan voditelj. Prek pogovora smo izvedeli, da je radijski program razdeljen na dva dela; torej na del, kjer prenos poteka v živo in del, pri katerem predvajajo že posnet glas – npr. za reklame. Kot mladi novinarji smo se preizkusili v branju vremenske napovedi v snemalnem studiu. V branju vremenske napovedi, pa se je preizkusila tudi naša učiteljica Marija Andrejčič. Naši posnetki so objavljeni na spletni strani Radia Krka.

Ita Ćatović, 8. a