OBISK ŽUPANA
Minila je že polovica junija in zadnji razredi devetletke so že na počitnicah. Nekateri so bili v devetem razredu in v vseh letih šolanja v osnovni šoli zelo uspešni in so izstopali. V torek, 17. junija 2014, pa je nastopil čas obujanja teh dosežkov in spominov; namreč namenili smo se na obisk k županu. Posebej za ta obisk smo žrtvovali dan počitnic in se v jutranjih urah zbrali v Kulturno-kongresnem centru v Dolenjskih Toplicah, kamor sta prišli z nami tudi ravnateljica Maja Bobnar in razredničarka Antonija Miklavčič Jenič. Vseh deset učencev se je predstavilo in se razgovorilo o svojih dosežkih devetih let šolanja. Župan občine, Jože Muhič, in direktor občinske uprave, Rado Javornik, sta nas pogostila in povprašala o naših ciljih v prihodnosti. Ob koncu obiska sta nam predala še darilo, knjigo Zlati poljub avtorja Zorana Božiča, ki nam bo v pomoč pri domačem branju v srednji šoli. Potem pa smo se z obteženimi rokami in glavo polno novih ciljev in želja podali na počitnice.

Tanja Topić, 9. a