Tekmovanje Pangea je tekmovanje iz matematike. Tekmovanje izvira iz Nemčije in poteka v večini evropskih držav, med drugim tudi v Sloveniji. Tekmovanja sem se prvič udeležil na šoli v lanskem šolskem letu, mentorica je bila Antonija Miklavčič-Jenič. Tekmovalne naloge so mi bile všeč in imel sem kar dober občutek. Po prejemu rezultatov sem bil presenečen, saj sem dosegel na šolskem tekmovanju peto mesto v državi med 6. razredi in se tako uvrstil na državno tekmovanje. Bil sem zelo vesel. Državno tekmovanje je  bilo na Osnovni šoli Sostro v Ljubljani. Na državnem tekmovanju sem še izboljšal rezultat, saj sem dosegel drugo mesto skupaj s še enim tekmovalcem. Slovesna podelitev nagrad tekmovalcem od prvega do tretjega mesta za posamezni razred naj bi bila v začetku tega šolskega leta, a je zaradi neznanega vzroka ni bilo in na nagrado sem že skoraj pozabil.  Letos 15. januarja pa me je v šoli čakalo presenečenje. Med poukom sem bil klican v knjižnico, kjer so mi trije predstavniki organizatorja tekmovanja v Sloveniji izročili nagrado, in sicer bralnik elektronskih knjig.

Aljaž Vovk, 7. b