NATEČAJ DOBRODELNOSTI ZA RKNa naši šoli so učenci v podaljšanem bivanju v 1. – 4.skupine (1. triada) slikali za natečaj likovnih del na temo »Rdeči križ in dobrodelnost« za Območno združenje Rdečega križa Novo mesto. Na natečaju je sodelovalo 16 dolenjskih OŠ. Komisija je v ožji izbor izbrala 43 slik za likovno razstavo v Humanitarnem centru RK Novo mesto.
Slike štirih učencev naše šole: Lane Zamida 1.r, Žive Fink 2.r, Alena Tomažina 2.r. in Aleksa Pečjaka 3.r, so bile izbrane v ožji izbor za razstavo. Ti učenci so dobili vabila na odprtje razstave. S starši in mentoricama Liljano Klobučar in Jožico Erjavec so se udeležili odprtja razstave v ponedeljek, 12.1.2015, ob 17.30 v Humanitarnem centru RK Novo mesto. Priznanja za šole in nagrade za posameznike sta podelili predsednica OZRK Novo mesto Mojca Špec Potočar in generalna sekretarka RKS Renata Brunskole. Obe podeljujoči sta v nagovoru poudarili, da je delo z mladimi pomemben del programa Rdečega križa. Po odprtju razstave in pestrem kulturno-umetniškem programu je sledil ogled razstave, pogostitev in druženje. Razstava bo na ogled do februarja 2015. Vabljeni na ogled razstave.
Jožica Erjavec, učiteljica 2. skupine OPB-ja