DAN ZEMLJE22. april je prav posebni dan, saj takrat praznuje rojstni dan naša Zemlja. Učenci in učiteljice Osnovne šole Dolenjske Toplice smo se odpravili v Novo mesto, kjer je potekala že 10. zaporedna prireditev ob dnevu zemlje. Po dva učenca iz vsakega oddelka od 4. do 9. razreda so imeli prav posebno nalogo, saj so morali fotografirati in zbirati zanimive informacije, ki jih bodo nato predstavili svojim sošolcem na razrednih urah. Po prihodu smo postavili stojnico, na kateri smo predstavili izdelke učencev naše šole ter otrok vrtca Gumbek. Posebnost izdelkov je, da so bili večinoma izdelani iz odpadnega materiala. Na stojnici smo predstavili šolsko gozdno učno pot, ki poteka okoli naše šole. Po začetnih predstavitvenih točkah posameznih dolenjskih osnovnih šol, so nas pozdravili še gostje. Učenci so imeli dovolj časa, da so si ogledali stojnice še ostalih osnovnih šol, se udeležili kakšne delavnice, sodelovali pri športnih igrah ali prisluhnili programu. Predstavila so se posamezna društva in klubi, med katerimi je bilo tudi društvo Duh časa, ki zbira rabljeno računalniško opremo in jo usposobi ter podari socialno ogroženim posameznikom. Zbirali so tudi zamaške, oblačila, igrače in šolske potrebščine. Učenci so imeli priložnost, da so spoznajo in se naučijo veliko novih informacij, kako priskočiti na pomoč drug drugemu, konec koncev pa tudi Zemlji. Za zaključek prekrasnega sončnega dopoldneva pa je učence presenetila še energična pevka Alya. V šolo smo se vrnili obogateni z eko znanjem.

Katja Bučar, profesorica razrednega pouka