SDC12845Valentina Umek, Barbara Kastelic in Eva Fabijan smo se udeležile prireditve za NAJ KULTURNO ŠOLO. Izpred šole smo se opravili ob 7.15. Napotili smo se do prve lokacije v Mestno gledališče ljubljansko. Tam nam je vodička predstavila, kako težak je poklic igralca, in da samo igro prikažejo kot kup zabave, vendar pa se v igri skriva veliko trdega dela in garanja. Po ogledu smo vzeli pot pod noge in si odšli ogledat oddajo, v kateri so ljudje malo opisali svoje življenje. Predstavili so se z ganljivimi zgodbami, ki so v naših srcih pustile lepe spomine. Po ogledu smo se glede na naše majice v posameznih skupinah odpravili na določene točke. Naša točka je bil Narodna galerija. Tam nas je vodička popeljala v srednji, stari in novi vek. Nekatere slike so bile čudovite, spet drugih pa nismo ravno razumeli, kaj predstavljajo.. Po pustolovščini preteklosti smo se urno pognali na Ljubljanski grad. Kar dolgo smo hodili. Stopali smo korak za korakom, pa se je pot kar daljšala in daljšala, dokler je ni zmanjkalo in končno smo bili z očmi zazrti v prečudovit Ljubljanski grad. Nato smo morali uporabiti veščine skrivalnic, da smo komajda našli našo predrago ravnateljico. Zdaj pa je bilo konec skrivalnic, čas je bil za podelitev nagrad. Tam nas je z odločnim novinarskim šovom pozabavala OŠ Ledina. Sledila je napeta podelitev nagrad za NAJ KULTURNO ŠOLO. Moramo priznati, da se je naša šola zelo dobro odrezala, saj smo bili kar peti iz celotne Slovenije. Po podelitvi smo se okrepčali s kosilom in prečudovitim nastopom Ane Karneže ter mengeškega tamburaškega orkestra. Dan je bil odličen in hvaležne smo, da smo se lahko udeležile tako velikega dogodka.

Valentina Umek, Barbara Kastelic in Eva Fabijan