RASTOČA KNJIGADanes , 11. 10. 2012, smo učenci, ki smo prijavljeni na dodatni pouk slovenščine, odšli na izlet projekta Rastoča knjiga.

Prvi postanek je bil v Ljubljani. Tam smo poiskali kamniti kip deklice z rastočo knjigo. Povedali so nam, kako kip deklice vsako leto zraste za dva centimetra. Deklico dvignejo in jo postavijo na varno. Na podstavek, debel dva centimetra, vklešejo verz pesnika ali pesnice.

Nato smo šli skozi park za mlade in pokopališče pomembnih. In spet smo se znašli v avtobusu. Šli smo na parkirišče pred Atlantis. Pojedli smo malico in odšli v CIK Trebnje. Tam nam je gospod predstavil njihovo Rastočo knjigo. Po ogledu nas je avtobus odpeljal v Šentrupert. Tam smo si v šoli ogledali slovenske slikanice tudi v tujih jezikih. Za konec je gospod malo povedal o tej šoli in odšli smo domov.

Ema Fink, 5.b