V tretjem razredu imamo v učnem načrtu plavalni tečaj. Izvedli ga bomo v dveh tednih, in sicer od 12. 10. 2015 do 23. 10. 2015.

Plavalni tečaj bo potekal strnjeno deset dni. Šolske torbe bomo potrebovali vsak dan, ker bomo imeli najprej dve ali tri ure pouka do 11.05. Potem bomo šli na kosilo in po kosilu ob 11.30 peš v bazene Zdravilišča Krka.

V šolo se bomo vračali ob 14.10. Ko se bomo vrnili v šolo bomo pojedli bogatejšo sadno malico.

Učenci naj imajo s seboj vsak dan suho brisačo in kopalke. Brisača in kopalke naj bodo v posebni torbi, ki jo bodo nosili s seboj na bazen. V torbi naj bo vrečka, kamor bodo dali mokre kopalke in brisačo po zaključku kopanja. Drugih rekvizitov za v vodo ne potrebujemo, ker bomo uporabljali svoje pripomočke za plavanje. Potrebujejo toplo kapo, ki si jo bodo dali na glavo pri vračanju v šolo. Lahko imajo plavalne kape, predvsem jih priporočamo za dekleta z dolgimi lasmi.

Prispevek staršev za plavalni tečaj bo znašal okoli 15 €, večino sredstev sofinancira Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.