Obiskala nas je tovarišica Miša. Povedala nam je, da so bile stare šole drugačne od naših. V WC-ju so si zadnjo plat obrisali z zmečkanim časopisnim papirjem. Takrat so imeli take peresnice, da so izgledale kot škatle. Iz starih kuvert so ona in njeni sošolci naredili sliko. Prinesla je tudi vrč, s katerim so točili vodo v lijak. Pokazala nam je Berila za 1., 2. in 3. razred in revijo Ciciban. Povedala nam je recept za oceno 5: bom veliko bral, natančno gledal, pazljivo poslušal, pozorno mislil in lepo pisal. Na tabli so imeli napisana pravila reda za učence in za učiteljico. Pokazala nam je tudi fotografije šole, kjer se je učila in šole, kjer je poučevala.

Luka Pršina, 3. b