V okviru šolske skupnosti učenci vsako leto organizirajo dve zbiralni akciji papirja.  Ena poteka v oktobru, druga v aprila.V letošnjem letu nam je prvič ponagajalo vreme, saj je tri dni deževalo, a starši so papir pripeljali kljub dežju. April nam je bil glede vremena  veliko bolj naklonjen, tudi količina zbranega papirja je bila večja. V jesenski in spomladanski akciji papirja smo zbrali 34500 kg starega papirja.Zbiranje papirja ima tekmovalni značaj. To pomeni, da najboljši oddelek po količini zbranega papirja na učenca, dobi določeno število točk v tekmovanju za najboljši razred.  Na razredni stopnji so se najbolj potrudili učenci 4. a razreda v jesenski  in  spomladanski akciji. Zadnjih devet let je bil v šoli vodilni razred, v katerem je učenec Zalokar Kristjan, letos je v 9. a razredu. S pomočjo družine  je zbral  v vsaki akciji nekaj več kot tono papirja 9.a, razred je v tako v aprilu in maju zbral 3447 kg papirja, skupno v jesenski in spomladanski akciji so prispevali sedmino vsega zbranega papirja.Učenci devetih razredov so se letos še posebej potrudili, saj  bodo za količino zbranega papirja v aprilski akciji dobili sredstva, s katerimi bodo krili stroške valete.Družini Zalokar in vsem, ki ste zbirali star papir, ga nam pripeljali, si za to vzeli čas, se najlepše zahvaljujemo. Na ta način ste pomagali varovati naše gozdove, navajali  otroke na skrb za okolje in jih učili, kako prispevati in delati za skupnost.

Za Šolsko skupnost Mojca Kranjc