V  tem šolskem letu bomo v okviru projekta Branje in pisanje izvedli Andersenovo noč in tako obeležili obletnico rojstva največjega danskega pravljičarja Hansa Christiana Andersena in 2. april- svetovni dan mladinske književnosti. Omenjeno noč bomo izvedli  v petek, 5.4.2013. Začetek dejavnosti bo ob 19.00 uri v šolski knjižnici, končali pa bomo ob 23.00 uri. Dejavnosti so primerne za učence druge triade. Podrobno bomo obdelali Hansa Christiana Andersena in njegovo pravljico Mala morska deklica ( branje, pogovor, ogled filma, primerjva knjige s filmom, dokončanje pravljice, pravljica z drugačnim koncem, ilustriranje pravljice, iskanje drugih del omenjenega avtorja v šolski knjižnici in na spletu… Prijavnice zbiramo do petka, 29.3. 2013.