Konec počitnic. Čas za novo šolsko leto, za prvi šolski dan, ki gotovo največ pomeni otrokom, ki prvič vstopijo v šolo. Otroci, ki so letos vstopili v prvi razred, so dobili vabilo za v šolo po pošti. Že ta jim je vlila veliko samozavesti, saj je bila pošta naslovljena na njih in tudi veliko neznanko kako, kaj , kdo. Vsa ta vprašanja so se verjetno porajala v glavicah prvošolcev.Prvega  septembra so prišli otroci, ki so v stopili v prvi razred skupaj s starši v šolo. Najprej je bilo skupno srečanje v jedilnici šole. Tu smo jih pričakali učiteljici in vzgojiteljici ter gospa ravnateljica. Ko sem opazovala otroke in starše, sem opazila kar nekaj strahu in negotovosti tako pri starših kot pri otrocih. Seveda je to čisto pričakovana reakcija, ki pa se je že po uvodnem druženju pred uradnim začetkom skoraj popolnoma razblinila.Vsi smo bili na svojih mestih. Najprej je vse skupaj lepo pozdravila gospa ravnateljica, sledil ji je gospod policist, ki je poudaril varnost  na cesti in kako sami  prispevamo, da smo bolj varni na cesti. Da pa je prvi šolski dan zelo pomemben za otroke, ki prvič vstopajo v šolo, se vidi tudi s tem, da pride na prvi šolski dan pozdravit otroke in starše tudi župan. Tako je bilo tudi letos. Poleg tega, da je nagovoril otroke in starše in seveda tudi nas strokovne delavke, je za otroke pripravil presenečenje. Vsakemu posebej je zaželel srečo in veliko dobrih ocen ter mu podaril slikanico.V razred so otroke popeljali naši najstarejši in najbolj izkušeni učenci, učenci devetih razredov. Tako so naši najmlajši prestopili prag razreda v spremstvo svojega prijatelja iz devetega razreda.V razredu je bilo vzdušje že bolj sproščeno. Pogovarjali smo se in poslušali pravljico, ki je govorila o tem, kako je prvič v šoli in kaj nam pomenijo knjige, zakaj jih beremo. Sledila je sadna malica, ki so jo pripravili v naši kuhinji. Bila je zelo lepo pripravljena, saj je bilo sadje kar v košarici iz lubenice. Pa ne da je bilo samo lepo videti, bilo je tudi zelo okusno in osvežilno.Hitro sta minili dve uri našega prvega šolskega dne. Otroci in starši so odhajali nasmejani, kar je za vse nas pomenilo dober začetek šolskega leta.

Alma Iveković, vzgojiteljica