V četrtek, 22. 9. 2016, smo se ob 14.40  izpred šole odpeljali s kombijem v Sevnico. Ko smo prispeli, so nam učenci  OŠ Sevnica nekaj zapeli in zaigrali. Nato je sledil nagovor novega voditelja. In po tem je sledilo pisanje, ki je trajalo 20 minut. Imeli smo dober občutek. Da so lahko v miru  pregledali, smo si pogledali kratek film. S tem filmom so si učenci pred štirimi leti zagotovili zmago. Čakali smo trenutek resnice, in ko je prišla, smo bili razočarani.  Na žalost se Osnovna šola Dolenjske Toplice ni uvrstila naprej, naši boljši ekipi sta zmanjkali dve točki. Na televizijo so se uvrstili:  OŠ Šmarjeta, Vavta vas, Krško in Kočevje. Naslednje leto bo regijski izbor za nas v Krškem. Upamo na boljšo uvrstitev. Zmagovalcem pa letos iskreno čestitamo in jim želimo čim boljše tekmovanje na TV Slovenija.

Živa Fink, 8.a razred