V petek, 2. 12. 2016, so si učenci prvih razredov v Lutkovnem gledališču Ljubljana ogledali predstavo Groznovilca.  Groznovilco in prebivalce Hude hoste si je izmislila slovenska pisateljica Jana Bauer. Dogodivščine prebivalcev je opisala v knjigi Groznovilca v Hudi hosti.V predstavi so zgodbo pripovedovali igralci, marionetne lutke, animirana scena in glasba. Celotna dvorana je postala prizorišče dogajanja in tako otroke povabila v samo Hudo hosto. Predstavo smo ves čas z zanimanjem spremljali in v njej na svojevrsten način sodelovali. Med igralci smo prepoznali tudi nekatere znane slovenske igralce, ki jih videvamo na televizijskih zaslonih.Predstava je bila nekoliko drugačna, a zelo zanimiva in nad njo smo bili  navdušeni.Po predstavi smo se sprehodili mimo tržnice, tromostovja, si ogledali stari del Ljubljane ter se polni novih vtisov in spoznanj vrnili v šolo.

Mojca Kranjc, profesorica v 1. razredu