Lefo tekmovanje je tekmovanje v hitrem računanju na spletu. Izbiraš lahko med različnimi računskimi operacijami in med različno težavnostjo nalog. Tekmovanje je primerno za različne starostne skupine (osnovnošolci, srednješolci, odrasli). Pri tekmovanju ne smeš uporabljati pisala, papirja, računala … Tekmovanje pa ima tudi več stopenj (1., 2., 3. krog in finale državnega tekmovanja).

Na naši šoli so se tekmovanja udeležili učenci vseh razredov. Tekmovanje je potekalo v računalniški učilnici, ločeno po starostnih skupinah. Imamo kar nekaj spretnih matematikov na naši šoli, vendar se nikomur ni uspelo uvrstiti na državno raven.

Christian Janjac, 8. a