V petek, 7. 4. 2017, nas je šest izbranih učencev  iz 5. a  in 5. b razreda odšlo v Novo mesto na podelitev nagrad natečaja “Varno na kolesu”, ki se je bila  na Osnovni šoli Grm. Za svoje izdelke smo prejeli praktične nagrade, ki so uporabne pri učenju v šoli ter večji varnosti v cestnem prometu. Nekoliko smo bili tudi razočarani, saj se s svojimi izdelki žal nismo uvrstili v naslednji krog. Po prireditvi smo se preselili na šolsko igrišče, kjer smo izvedeli še nekaj novega o kolesu in prevoznih sredstvih. Fleksi je motor za preizkus reakcijskega časa. Udeleženci smo si lahko natančno izmerili reakcijski čas in izvedeli, kolikšna bi bila reakcijska ter zavorna pot pri določeni hitrosti. Naše dopoldne se je še prehitro zaključilo.

Jaša Pavlin, 5. b