DSCN2124Polni pričakovanja smo se v nedeljo zjutraj odpravili na železniško postajo v Novem mestu in nestrpno pričakovali vlak, saj smo želeli čimprej priti v Nemčijo. Prvi vlak nas je popeljal do Ljubljane. Kljub večkratnemu postanku, smo prispeli v Ljubljano ob 9. 00 uri. V času do prihoda vlaka za München smo pomalicali ter se pogreli v čakalnici.

Ob 9. uri je prispel vlak za München. Hitro smo se posedli ter med potjo opazovali okolico. Peljali smo se tudi čez zasnežena gorska smučišča, ki so se lesketala v popoldanskem soncu.

V Münchnu smo prestopili na vlak proti Erdingu, kraju, ki je od Münchna oddaljen slabo uro vožnje. Do šole smo prispeli v večernem času. Tam so nas čakali starši in učenke srednje šole. Noč smo prespali pri njih. Po večerji in družabnih igrah smo utrujeni zaspali ter z zanimanjem pričakovali naslednji dan.

Domen Fink, 9. a