DSCN2289V ponedeljek zjutraj smo se zbudili pri nemških družinah. Pojedli smo zajtrk , vzeli malico ter odšli v šolo. Sledil je ogled cerkve Heilig Blut (Sveta kri). Zelo bogato okrašena cerkev je zgrajena v baročnem in gotskem stilu. Ogledali smo si tudi šolo in nekaj ur pouka. Navdušeni smo bili nad sobo za sproščanje, ki je med adventnim časom še posebej okrašena.

Preko kratkega testa smo poiskali nekaj ključnih točk na šoli. V bližnjem parku smo preizkusili tudi otroška igrala. V popoldanskem času smo spoznali učitelje in učence s Poljske ter Nemčije. Med uvodnim programom pa so prispeli tudi udeleženci s Turčije.

Po uvodnem delu smo se prelili v telovadnico, kjer smo se bolje spoznali. Večerjali in prespali smo pri gostujočih družinah.

Petra Strojin, 9. a