V ponedeljek, 5. junija, smo učencem OŠ Dolenjske Toplice podelili zaslužena bralna priznanja za šolsko leto 2016/2017. Prejelo jih je kar 296 učencev od 317. Naša bralna značka je Župančičeva, ker se je tu v bližini – natančneje v Vinici v Beli krajini – rodil slovenski modernist Oton Župančič, ki je edini izmed četverice slovenskih modernistov dočakal jesen življenja. Samo v treh oddelčnih skupnostih je uspelo obveznosti za bralno značko opraviti vsem učencem, in sicer v 3. b, 4. a in v 6. a razredu. Prireditev je bila zelo slavnostna v Kulturno-kongresnem centru. Priznanja je podeljevala ravnateljica Maja Bobnar, vsem učencem in mentorjem pa je za dosežena priznanja čestital tudi domači župan gospod Jože Muhič. V nadaljevanju smo si ogledali gledališko predstavo Ta prava v izvedbi šolske gledališke skupine pod mentorstvom magistrice Urške Bučar in Darje Mrvar, lanskoletnih nagrajenk Občine Dolenjske Toplice. Igra je priredba Kraljične na zrnu graha in prav gotovo Hansa Christiana Andersena, prejela pa je zlato priznanje v državnem merilu. Imamo pa letos kar 20 zlatih značkarjev. Ti so prejeli posebna spominska priznanja in knjižne nagrade Saše Dolenca Od genov do zvezd na skupni prireditvi DPM Mojca Novo mesto, ki je bila v Kulturnem centru Janeza Trdine. Tam so nastopili učenci Glasbene šole Marijana Kozine iz Novega mesta in igralka Lucija Ćirović iz Ribnice.

Marija Andrejčič