V torek, 13. 6. 2017, smo se učenci, ki se udeležujemo interesne dejavnosti – mladinski pevski zbor na OŠ Dol. Toplice, odpravili na srečanje mladinskih pevskih zborov v Maribor. Na tako imenovan Zborovski bum smo se pod vodstvom našega učitelja prof. Robert Kohka pripravljali že od začetka leta in tako spoznavali pesmi iz svetovne operne zakladnice, ki so jih napisali znani skladatelji kot so npr. Verdi, Puccini, Offenbach, Bizet, Mozart… Na tem srečanju v Mariboru smo postali del 5500 otrok velikega mladinskega zbora. Ko smo ta dan prispeli v šolo, smo imeli v šoli še zadnje vaje pred velikim dogodkom. Nato smo se odpravili v mesto, natančneje na Stadion Ljudski vrt Maribor, kjer smo se ob prihodu razdelili po glasovih. Vsak glas se je s svojim spremljevalnim učiteljem odpravil na svoje mesto. Nato smo začeli s hitro vajo, da se privadimo na velikost zbora, prostor in ozvočenje. Sledila je generalka in nato enourni odmor. Dogodek pa si je ogledal tudi predsednik države Borut Pahor, ki je do Maribora prišel kar direktno iz tujine. Na tem glasbenem dogodku so nastopali tudi duo Wildart, orkester UKC Maribor in nekaj opernih solistov. Ta dan si bomo zagotovo vsi vtisnili v spomin, kot enega najlepših. Zagotovo pa je za vse nas bila to še ena nova, velika izkušnja in morda se bo v prihodnosti izkazala tudi kot zelo pomembna. V vsakem primeru pa lahko brez oklevanja zatrdimo, da smo se imeli lepo, fino in na sploh je bil to zagotovo eden izmed najprijetnejših nastopov, ki smo jih letos izvedli.Televizijski prenos Zborovskega buma bo v nedeljo, 25. 6. 2017, ob 11. uri in 17. uri na TV Maribor in v soboto, 1. 7. 2017, ob 10. uri na TV Slovenija 2.

Barbara Kastelic, 9. a