Vsakega luštnega je enkrat konec, pravijo. No, jutro se je začelo v tej smeri. Pakiranje kovčkov, pogrešanje domačih. Ampak dopoldne smo še raziskovali okolico. Novinarji pa takole pravijo:

Soba 7: MEDVEDNJI BRLOG (Pija, Klara, Mojca, Neža, Nuša, Eva, Ajda) – SLAP NEŽICA IN LEHNJAKOVI PRAGOVI

Danes smo odšli k slapu Nežica. Pravijo, da je Nežica napajala vole in ker ni ubogala staršev, jo je voda potegnila vase. In vole tudi. Za njo so ostale le kitke. Slap pa so poimenovali Nežica. Ob lehnjakovih pragovih smo se sprehodili do izvira. Voda je bila hladna a dobra. Nato smo šli do cerkvice, kjer smo pozvonili na zvonček želja. Na poti smo videli tudi tovarno Costella. V gozdu smo videli tudi hiško čarovnice iz pravljice Janko in Metka.

Tako, zdaj nas čaka samo še kosilo in vožnja z avtobusom domov. Verjamem, da nas komaj čakate. Otroci pravijo, da bi še ostali in da bi odšli domov. Bilo nam je lepo, uživali smo za zaključek šolskega leta, saj ni bilo obveznosti s pisanjem in računanjem. Vseeno pa se bomo z veseljem vrnili v objem domačih. Čakajte nas pri šoli!

Učiteljice Urška, Nina in Katja