V četrtek, 29.9.2016, je otroke vrtca in učence prve triade obiskal Nodi. Pripeljal se je kar z bibliobusem in to z novim bibliobusom, na katerem je imel ogromno slikanic o Nodiju. Otroci ga zelo dobro poznajo iz TV risank in književnih besedil, saj imamo v šolski knjižnici kar nekaj njegovih knjig.Z otroki vrtca se je Nodi kar igral med pripovedovanjem pravljic o Nodiju, medtem ko so šolarji pokazali več zanimanja za Nodijeva vprašanja. Zanimanje otrok in učence za Nodija je bilo zelo veliko, saj si ga je ogledalo kar 130 otrok vrtca drugega starostnega obdobja in 110 učencev prve triade. Tako so otroci počastili 17. september dan zlatih knjig.Ob tej priložnosti se lepo za zahvaljujem knjižničarkama Zvonki iz Krajevne knjižnice Dolenjske Toplice Ireni iz Knjižnice Mirana Jarca iz Novega mesta, knjižničarju Luku iz bubliobusu in seveda vozniku bibliobusa, Občini Dolenjske Toplice in županu Dolenjskih Toplic, ki so našim otrokom omogočili tako srečanje z Nodijem in ogled novega bibliobusa, ki je prilagojen tudi za uporabnike s posebnimi potrebami oziroma za gibalno ovirane uporabnike.

Marija Andrejčič