BIOLOŠKO TEKMOVANJELetos se je šolskega tekmovanja iz znanja biologije udeležilo 23 učencev iz osmega in devetega razreda. Bili so uspešni. Bronasto Proteusovo priznanje so si prislužili : Tanja TOPIĆ, Christian JANJAC, Domen FINK, Luka UMEK, Maja VUKMANOVIĆ, Špela PEČJAK, Valentina BOJANEC, Ajda GORŠE.

Tanja Topić in Christian Janjac sta dosegla tako visoke rezultate, da sta se uvrstila na državno tekmovanje iz biologije. Tanja TOPIĆ je bila posebno uspešna, ker si je prislužila zlato Proteusovo priznanje in osvojila skupno 3. mesto v Sloveniji.

Tekmovali sta 402 osnovni šoli s 6333 tekmovalci. Letošnji tekmovalni program : KAČE SLOVENIJE. Kot zanimivost – pri nas žive 3 vrste strupenjač ( modras, gad, laški gad ) in 8 vrst nestrupenih kač – belica, črnica, kobranka, belouška, smokulja, navadni in progasti gož, ter mačjeoka kača imenovana tudi črnostrel. Prav vse naše kače so na rdečem seznamu ogroženih vrst. Zato so vse z zakonom zaščitene.

Franc Ocvirk, mentor