Z letošnjim letom smo dobili Dan slovenske hrane. Prvi dan bomo obeležili v petek, 16. novembra.

V ta namen vas bodo v petek ob prihodu v šolo čakale stojnice naše domače hrane s katerih si lahko kulturno postrežete.

Nadaljevali bomo s Tradicionalnim slovenskim zajtrkom, ki bo sestavljen iz črnega kruha, masla, medu, jabolka in mleka. Vsa živila bodo slovenskega izvora, med pa celo od čebel v okolici naše šole. O tem si bomo pred malico ogledali kratek film.

Želimo vam sporočiti, da je pomembno, da je hrana, ki jo uživamo čim bolj lokalna in pridelana na čim bolj naraven način, kar omogoča zmanjšana pot od pridelave do krožnika.

Hkrati želimo poudariti izjemen pomen zajtrka, saj ga večina učencev danes zapostavlja.

Da bi se kar najbolje pripravili na Dan slovenske hrane, boste sredino razredno uro posvetili prehrani.

Ne pozabite: »cenimo in kupujmo domačo hrano«.

Aktivnosti bodo potekale tudi v vrtcu.
Izdelovali bodo:
– čebelice,
– čebelnjak,
– plesali na temo čebelic,
– poslušali zgodbice na to temo …,
– obiskal pa jih bo tudi čebelar.