Danes je minil naš drugi dan v Grčiji. Zjutraj smo se zbrali pred njihovo  šolo, 1. St Gymnasium of Cholargos.  Najprej so se nam predstavili učenci in učitelji gostujoče šole,  potem pa smo odšli na ogled šole. Nato smo se predstavili tudi ostali.  Po ogledu smo nadaljevali s skupnim delom, kjer smo vse gostujoče države predstavile  delo v okviru projekta Erasmus+.  Po končanih filmčkih – reklamah je sledila razglasitev zmagovalca. Zmagala je grška skupina, mi smo s svojo reklamo zasedli drugo mesto. Po razglasitvi smo se odpravili v Mestno hišo in si ogledali kratek film o Grčiji. Nekaj pozdravnih besed nam je namenil tudi župan.  Sledila je  manjša pogostitev in odhod h gostujočim družinam. Popoldne smo preživeli z  družinami. Ugotovili smo, da je angleščina zelo uporaben jezik, saj ga tu nujno potrebujemo za sporazumevanje z družinami in z našimi novimi prijatelji.

Tjaša Blatnik, 9. a