IZLET V KOSTANJEVICOZadnji petek, pred prvomajskimi počitnicami, 25. aprila 2014, smo se Urban, Špela in jaz z mentorico Matejo Hočevar udeležili 25. Otroškega EXTEMPORA v Kostanjevici na Krki. Dogodka se je udeležile tudi nekaj drugih osnovnih šol z Dolenjske. Ko smo prispeli, so nas na tamkajšni Osnovni šoli prijazno sprejeli. Kostanjevico so nam predstavili s filmom in nam dali navodila za delo. Potem smo odšli v samostan Kostanjevica, kjer je potekala delavnica. Tema letošnjega EXTEMPORA so bili tipični kostanjeviški čolni. Barvali pa smo makete čolnov. Čolne prebivalci otoka potrebujejo za prevoz preko reke Krke. Čolne smo barvali z akrilnimi barvami s čopiči. Barve in motiv smo si lahko izbrali sami, mi smo ga pobarvali rjavo-oranžno. Poleg malice pa smo dobili tudi praktično darilo. Zelo smo se zabavali ter spoznali druge udeležence.
Lara Novak, 8. a