Tudi letos smo sodelovali v projektu Jaz, ti, mi za Slovenijo – stara plastenka za novo življenje. Izkupiček odsluženih plastenk je bil namenjen sofinanciranju nakupa ultrazvočne naprave srca za novorojenčke v Splošni bolnišnici Murska Sobota. V letošnjem šolskem letu smo zbrali 10,63 kg/učenca in tako zasedli  1. mesto. Na zaključni prireditvi, ki je bila 5. 6. 2018 v Splošni bolnišnici Murska Sobota, smo prejeli prehodni pokal in darilni bon v vrednosti 1.320,00 € za poslikavo talnih iger. Krožno gospodarstvo ima vrsto pozitivnih učinkov. S takšnim načinom delovanja preprečujemo nastajanje odpadkov, manjšamo količine končno odloženih odpadkov in s tem zmanjšujemo obremenitve naravnega okolja, spodbujamo tehnološke izboljšave, spreminjamo potrošniške in proizvodne navade … Zato je pomembno, da vsak v krogotoku ravnanja z odpadki prispeva svoj delež. Torej, ločujmo odpadke. Odpadne plastenke pa začnimo zbirati že danes, saj bomo v naslednjem šolskem letu branili osvojeni pokal.

Liljana Klobučar