Tudi letos smo se vključili v projekt Jaz, ti , mi … za Slovenijo – stara plastenka za novo življenje. V šoli bomo do 20. 4. 2018 zbirali odpadne plastenke z oznako PET 01 in s tem pomagali zbrati čim več plastenk za humanitarni namen. Hkrati bodo učenci spoznali pot odpadne plastenke do novega uporabnega izdelka. Spoznali bodo, kakšno je pravilno ločevanje odpadkov. Plastenke morajo biti ločene dosledno in pravilno. Biti morajo popolnoma izpraznjene, čim bolj stisnjene, če je le mogoče, zaprte s pokrovčkom, če nimajo pokrovčkov, jih ne zbiramo za kak drug namen. Zbiramo le odpadne plastenke pijač in mlečnih izdelkov z oznako PET 01, saj morebitni ostanki druge vsebine v odpadnih plastenkah PET (olje, kis, prašek, mehčalec, šampon …) lahko otežijo njihovo predelavo. V primeru, da se v vreči nahaja druga odpadna embalaža (konzerve, pločevinke, karton …), ki ne sodi v tokratno akcijo Jaz, ti, mi za Slovenijo, bo vzgojno – izobraževalni zavod izločen iz projekta. Zaradi lažjega transporta in shranjevanja plastenk, plastenke zbirajte in hranite doma v velikih vrečkah za smeti (200-litrske in več). Dobro zavezane lahko pripeljete od 18. 4. 2018 in 20. 4. 2018 do 12 . ure, na zbirno mesto pred službenim vhodom šole. Lansko šolsko leto smo v zbiralni akciji »Jaz, ti, mi za Slovenijo« zbrali 0,63kg/učenca in zasedli 33. mesto.

Vodja projekta Liljana Klobučar