DREVO (Jerca Legan Cvikl)

drevoSlovenska pravljica, hkrati še v treh svetovnih jezikih, je namenjena vsem radovednim malčkom, odraščajočim otrokom ter aktivnim staršem in starim staršem, ki s svojimi najmlajšimi radi preživljajo karseda zabavno in poučno obenem. Izrazne in angažirane ilustracije je ustvarila slovenska umetnica Taja Sever, letošnja prvonagrajenka za najboljšo ekološko slikanico

Nosilno zgodbo uresničujeta fantka, ki se morata, da bi rešila svojo prijateljico Rožico, povzpeti tja, kamor si ne upa nihče – na velikansko in skrivnostno drevo. To jima navkljub številnim težkim oviram tudi uspe, za kar sta na koncu vsestransko nagrajena. Pravljica o temeljnih človeških vrednotah, ki jih potrebujemo pri samouresničevanju skozi vse življenje, zato kar kliče po humanitarnem poslanstvu. Ker bi to pravljično čarobnost in resnično življenjsko usmeritev avtorica želela prenašati med številne otroke, se je odločila, da jo najprej podari vsem slovenskim vrtcem, v prihodnje pa tudi posamičnim skupinam otrok, ki si danes zaradi težkih razmer novih knjigic ne morejo privoščiti. Drevo/Baum/Tree/L’Arbre je četrta samostojna, sicer osma, knjiga avtorice Jerce Legan Cvikl. Tokrat je nastajala z mislimi na otroke. Očitno je po nekaj monografskih stvaritvah, njeni lanskoletni knjižni uspešnici znanstvenega žanra Razgaljeni in poročnem priročniku Za pr(a)vi korak, nastopil trenutek za popotovanje v pravljični otroški svet. Z odkrito ambicijo, da bi se pravljica v prihodnje opremila še z avtorsko glasbo in priredila v otroško gledališko postavitev. V branje vsem vedoželjnim malčkom ter staršem in starim staršem za še več brezpogojne ljubezni do iskrivega otroškega nasmeha in naivne iskrenosti.