Koronavirus je virus ki se je začel na Kitajskem leta 2019. Kmalu se je razširil tudi v druge države, med drugim tudi v Slovenijo. To se je zgodilo v začetku marca 2020. V približno dveh tednih so zaradi virusa zaprli mnogo ustanov in javnih stavb med njimi tudi šole. V času zaprtja šol, je potekal pouk na daljavo. V tem času smo imeli le eno zoom konferenco na teden, zato je bila snov drugače razložena, znanja je bilo slabše, spustili so se kriteriji.

Pri matematiki na primer, smo na koncu leta imeli preverjanje celoletne snovi, in učiteljica nam je povedala, da če bi bilo to preverjanje pravi test, bi polovica razreda dobila 1. Prav zaradi slabšega znanja so se naslednje šolsko leto odločili, da bo pouk potekal v šoli, vendar je bilo ponovno potrebno zapreti šole. Tokrat pa na delu na daljavo ni bilo tako kot prvič, ko smo lahko spali kakor dolgo smo hoteli in jedli kadar smo hoteli, razen ko smo imeli ob četrtkih zoom konferenco. Imeli smo okoli tri zoom konference na dan in snov je bila bolje razložena, vendar pa smo se morali malo hitreje zbuditi in jesti ob koncu zoom konferenc. Tokrat smo bili na delu na daljavo celo dlje kot prvič – dobre štiri mesece. Ko smo se le vrnili nazaj v šolo, pa smo morali še vedno nositi masko in si razkuževati roke ter držati razdaljo. Zaradi dela na daljavo imamo letos sicer manj ocen. Po nekaj tednih preverjanja se je začelo spraševanje. Pridobivali smo usten ocene, čakalo pa nas je rudi veliko testov. Sledilo je še tedensko delo na daljavo. Ko smo se vrnili zopet nazaj v šolo, so se začeli testi, ki pa jih ni bilo tako veliko. Testi so se že skoraj končali, zaradi boljše razlage med delom na daljavo pa nam jer šlo kar dobro. Še vedno veljajo nekateri ukrepi, vendar imamo le še en mesec do konca šolskega leta. Delo na daljavo je bilo zame veliko slabše kot navadno šolanje, saj kljub boljši razlagi te še vedno ni bilo vedno dovolj. Pogrešal sem tudi sošolce, saj mi ni bilo dovolj, da smo se videli le preko zaslona. Upam da se to ne ponovi več.

Miha Mihalič, 6. b